Tag historia - śmieszne filmiki

Historia 10 marek samochodowych Historia 10 marek samochodowych
Historia 10 marek samochodowych
6 grudnia 2015
1237
Obejrzyj
Porcja ciekawostek dla każdego fana motoryzacji. Nazwy oraz logotypy znanych na całym świecie marek samochodowych, często związane były z ciekawymi i nietypowymi historiami. Przed wami 10 z nich.
Legendy Polskie: Smok Legendy Polskie: Smok
Legendy Polskie: Smok
5 grudnia 2015
1363
Obejrzyj
Chyba każdy zna legendę o smoku wawelskim, który zamieszkiwał jaskinię w Krakowie. Tomasz Bagiński, reżyser znany choćby ze stworzenia animacji "Katedra" postanowił przedstawić tę historię w nowej wersji. Trzeba przyznać, że...
Matura to bzdura - wielcy ludzie Matura to bzdura - wielcy ludzie
Matura to bzdura - wielcy ludzie
3 grudnia 2015
1264
Obejrzyj
Matura to bzdura powraca w kolejnej odsłonie. Tym razem na tapetę trafili wielcy ludzie, ich cytaty oraz osiągnięcia. Jakie wersje współczesnego świata posiadają młodzi Polacy? Sprawdźcie sami!
Wyjście z więzienia po 44 latach Wyjście z więzienia po 44 latach
Wyjście z więzienia po 44 latach
30 listopada 2015
1839
Obejrzyj
Niedługi filmik przedstawiający historię mężczyzny, który spędził w więzieniu 44 lata i niedawno wyszedł na wolność. Ogrom zmian, które zaszły w tym czasie bardzo go zaskoczył. Zupełnie jakby znalazł się w innym świecie.
Samotność w fabryce manekinów Samotność w fabryce manekinów
Samotność w fabryce manekinów
25 listopada 2015
5012
Obejrzyj
Solidna animacja, stworzona na potrzeby reklamy. Krótka historia nocnego stróża z fabryki manekinów i jego milczących towarzyszy. Oprócz tego, że samo wykonanie jest profesjonalne, to historia ma jeszcze morał. Zapraszamy!
Szwagry: Zabawne historie #7 Szwagry: Zabawne historie #7
Szwagry: Zabawne historie #7
23 listopada 2015
12047
Obejrzyj
Najnowsza porcja przygód najbardziej znanych, polskich szwagrów. Na takie genialne pomysły wpadł Antek i ekipa? Z jakim wyzwaniem przyszło mu się mierzyć tym razem? Przekonajcie się samie!
Czy naziści uciekli do argentyńskiej dżungli? Czy naziści uciekli do argentyńskiej dżungli?
Czy naziści uciekli do argentyńskiej dżungli?
21 listopada 2015
1759
Obejrzyj
Potwierdzoną informacją jest, że Ci naziści, którym udało się uciec z podbitych Niemiec, w sporej części uciekli do Argentyny. Czy odważyli się jednak uciec w sam głąb tamtejszej dżungli? Jakie dalej były ich losy?
10 faktów o drodze do niepodległości 10 faktów o drodze do niepodległości
10 faktów o drodze do niepodległości
10 listopada 2015
1457
Obejrzyj
Zbliża się 11 listopada, czyli Narodowe Święto Niepodległości. W związku z tą datą warto przypomnieć sobie, z czym ta data się wiąże i jak wiele wydarzeń z przeszłości miało z nią związek. Zapraszamy do oglądania!
Jak naprawdę walczono mieczem? Jak naprawdę walczono mieczem?
Jak naprawdę walczono mieczem?
8 listopada 2015
1885
Obejrzyj
Istnieje wiele mitów na temat walki bronią białą, a w szczególności na temat walki przy użyciu miecza. Przed wami ciekawy wykład na temat tego jak faktycznie posługiwano się tego rodzaju bronią.
10 najstraszniejszych creepypast 10 najstraszniejszych creepypast
10 najstraszniejszych creepypast
8 listopada 2015
1814
Obejrzyj
W sieci krąży wiele strasznych opowieści i historyjek, które kiedyś nazywano "miejskimi". Trudno potwierdzić ich autentyczność, ale jednocześnie trudno uznać je za nieprawdziwe. Prawdopodobnie właśnie to czyni je strasznymi.
5 nierozwiązanych zagadek przeszłości 5 nierozwiązanych zagadek przeszłości
5 nierozwiązanych zagadek przeszłości
7 listopada 2015
1979
Obejrzyj
Chociaż historia ma przed nami coraz mniej tajemnic, a wraz z rozwojem techniki i nauki jesteśmy w stanie dowiedzieć się coraz więcej, to istnieją zagadki i kwestie, których do dzisiaj nie udało się wyjaśnić. Przed wami 5...
10 strasznych, opuszczonych miejsc 10 strasznych, opuszczonych miejsc
10 strasznych, opuszczonych miejsc
31 października 2015
1671
Obejrzyj
Istnieją miejsca, które w dziwnych okolicznościach zostały owiane złą sławą. W podobnych okolicznościach zostały one również opuszczone i do dziś straszą jako "martwe" punkty na mapie. Topowa dycha przygotowała ranking...
Cyanide & Happiness: Jajka Cyanide & Happiness: Jajka
Cyanide & Happiness: Jajka
29 października 2015
2105
Obejrzyj
W USA zbliża się Halloween. Stare zwyczaje związane z tym świętem, czyli przebrania i "cukierek albo psikus" są jego nieodłącznymi elementami. Bohaterowie naszego filmiku dostali cukierki, ale byli z nich niezbyt zadowoleni....
10 błędów w filmach historycznych 10 błędów w filmach historycznych
10 błędów w filmach historycznych
25 października 2015
4053
Obejrzyj
Łatwo o błąd w filmie. Zdarzały się one wielokrotnie nawet najlepszym i najbardziej znanym scenarzystom oraz reżyserom. Filmy historyczne maja to do siebie, że tutaj istnieje o wiele większa szansa na popełnienie błędu, który...
Rozbicie dzielnicowe vs rolnik szuka żony Rozbicie dzielnicowe vs rolnik szuka żony
Rozbicie dzielnicowe vs rolnik szuka żony
15 października 2015
1631
Obejrzyj
Matura to bzdura, ale całe szczęście, że egzamin dojrzałości z roku na rok jest coraz łatwiejszy. W przeciwnym razie spora część miałaby problemy z jego zdaniem. Tym razem rozbicie dzielnicowe kontra "Rolnik szuka żony".
Rzeczpospolita Obojga Narodów vs Grycanki Rzeczpospolita Obojga Narodów vs Grycanki
Rzeczpospolita Obojga Narodów vs Grycanki
13 października 2015
1536
Obejrzyj
Matura to bzdura po raz kolejny poluje na edukacyjne braki młodych Polaków. Tym razem pytanie o Rzeczpospolitą Obojga Narodów oraz popularne w niektórych kręgach "Grycanki". Założymy się, że niektórych odpowiedzi się nie...