Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Komentarze

Odśwież
Avatar Paulius

3 stycznia 2013, 12:39

koleś dobrze gada o kościele, a co do "miłości" do polityków: już jednego Brunona K. przyłapaliśmy. kto wie, że nie ma ich więcej?

Avatar Dorogon

3 stycznia 2013, 22:44

@Paulius: Masz zerowe pojęcie na temat finansów kościoła, więc racz się nie wypowiadać, jak jesteś za głupi.

Avatar Paulius

3 stycznia 2013, 23:51

@Dorogon: to poszerz moją wiedzę o kościele: zapewne wiesz czym są fundusze kościelne, znasz zarobki biskupów oraz samochody jakimi oni jeżdżą, a może po prostu twój stary jest księdzem i bronisz swoich.

Avatar Dorogon

4 stycznia 2013, 08:15

@Paulius: "a może po prostu twój stary jest księdzem i bronisz swoich."

Gratuluje wciep gimbazy :D

Wyobraź sobie, że kościół prowadzi setki szkół (w 2009 było ich jakieś 500), przytułki, domy dziecka, jadłodajnie, caritas, szpitale i inne tego typu rzeczy. Myślisz, że Bóg im zsyła golda z nieba, by to wszystko mogli utrzymać ? Nie. Trzeba płacić za ogrzewanie, za prąd, za wodę, itd. itp. Po za tym, jeśli dobrze pamiętam (ale pewny nie jestem), to te 3 miliony idą ogólnie na wiary w Polsce, a nie tylko na kościół katolicki.

Więc jeśli chcesz, by przepełniło się parę szkół/uczniowie musieli dojeżdżać daleko do szkoły, by zlikwidowano domy dziecka, by zlikwidowano organizacje pomagające biednym, szpitale oraz jadłodajnie, to ok, można przestać to fundować, a jeśli do tego dojdzie, to mam nadzieję, że Ty jak dorośniesz, będziesz właśnie takiej pomocy potrzebował.

Avatar Paulius

4 stycznia 2013, 11:48

@Dorogon: a nie pomyślałeś, że możnabyłoby lepiej zarządzać ich majątkiem: każdy ksiądz ma samochód za przynajmniej kilkatysięcy, do tego pensję z państwa za odprawianie mszy. ciekawe ile jeszcze "setek szkół, przytułków, domów dziecka, jadłodajni, caritasów, szpitali" możnaby było za tamte pieniądze otworzyć.

a z tym gimnazjalnym tekstem to zniżyłem się do twojego poziomu, bo to ty pierwszy zacząłeś tu obrażać.

Avatar Dorogon

4 stycznia 2013, 12:30

@Paulius: A nie pomyślałeś, że gdyby komuś się chciało takim czymś zarządzać i otwierać, to kościół nie musiałby prowadzić tego wszystkiego ? Kościół prowadzi takie instytucje, bo inni nie mają zamiaru. Po za tym, skąd możesz wiedzieć, czy NASZ RZĄD lepiej by zarządzał pieniędzmi na biednych, niż kościół ?

A czemu księża by nie mieli mieć aut ? 1000 złoty wypłaty z kościoła, jakieś 1200 za nauczanie w szkole i masz 2200 zł, dla JEDNEGO człowieka, który ma zapewnione mieszkanie + jedzenie. Czyli ma 2200 zł na życie... czyli z łatwością może wziąć kredyt i sobie go spokojnie spłacać i mieć autko. Ale w zamian, nie może mieć żony, dzieci, uprawiać seksu. Musi co 2 lata zmieniać miejsce zamieszkania i musi być dla każdego miły i uprzejmy (nie wliczam przypadków z TVNu, którzy znajdą 4 księży na całą Polskę, którzy są złymi księżmi i to zazwyczaj na jakiś wsiach, gdzie to ludzie ze wsi doprowadzają do takiego stanu, bo wierzą, że każdy ksiądz jest święty i dobry).

I ja nie zacząłem wrzucać ci żadnymi "gimnazjalnymi" tekstami, tylko stwierdziłem fakt. Nie wiesz prawie nic o finansach kościoła, więc w tej dziedzinie/sprawie jesteś głupi. Tak jak ja jestem głupi w dziedzinie, np. fizyki jądrowej.

Avatar Gold123

8 stycznia 2013, 20:32

@Dorogon: Dobrze gadasz, ale ksiądz musi zmieniać miejsce zamieszkania co 4 lata, a to po to, żeby się za bardzo nie przywiązał do parafii. Może księża mają super samochody i duże zarobki, lecz ja nie wiem gdzie to jest. Nie widziałem księdza, który by się woził super samochodami. U mnie w parafii księża mają takie samochody, które można kupić za niewielki kwoty. Oczywiście każdy ma po JEDNYM żeby nie było wątpliwości....

Avatar Takita6

3 stycznia 2013, 22:56

Polska Meksykiem Europy

Avatar dominx21

3 stycznia 2013, 18:17

to jest do cholery polska

Avatar Artegorus

3 stycznia 2013, 18:16

ach ten PSPMagister :P

Avatar krzynu

3 stycznia 2013, 12:52

smutne...

Avatar Paulius

3 stycznia 2013, 12:32

0:59 fail: było rozsmasowywać

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Opis

Opowieść o cudownej krainie. O Polsce. Zmusza do refleksji.

Podobne filmiki