Tag książka - śmieszne filmiki

Matura to bzdura - lektury Matura to bzdura - lektury
Matura to bzdura - lektury
2002
Obejrzyj
Uliczna "odpytka" ze szkolnych lektur oraz podstawowej wiedzy z nimi związaną. W roli władcy mikrofonu Mietek Mietczyński, czyli dla wielu osób internetowy ekspert w tym temacie. Przygotujcie się na sporą porcję absurdu!
W pracowni introligatora W pracowni introligatora
W pracowni introligatora
1858
Obejrzyj
Z pewnością część z was nie wie czym zajmuje się introligator lub nawet nigdy tej nazwy nie słyszało. W dużym skrócie jest to osoba, która przywraca życie zniszczonym książkom, a oprócz tego może np. książkę stworzyć z...
Streszczenie lektur Streszczenie lektur "Antygona"
Streszczenie lektur "Antygona"
1724
Obejrzyj
Skoro spora część z nas wyruszyła ponownie na edukacyjne boje, warto przypomnieć sobie o serii Mietczyńskiego i jego nieszablonowych streszczeniach lektur. Tym razem jedna z popularniejszych oraz krótszych książek "Antygona".
Jaki byłby tytuł Twojej autobiografii? Jaki byłby tytuł Twojej autobiografii?
Jaki byłby tytuł Twojej autobiografii?
2387
Obejrzyj
Tym razem widzowie Beczki mieli za zadanie odpowiedzieć na pytanie: "Jaki byłby tytuł Twojej autobiografii?". Nietrudno domyślić się jak wyglądała większość odpowiedzi, ale niektóre pomysły faktycznie zasłużyły na wyróżnienie....
Streszczenie lektur Streszczenie lektur "Wesele"
Streszczenie lektur "Wesele"
2813
Obejrzyj
Jeden z najbardziej charakterystycznych, polskich youtuberów bezlitośnie zmierzył się z kolejną, szkolną lekturą. Tym razem jest to dramat "Wesele" autorstwa Stanisława Wyspiańskiego. Zachęcamy do obejrzenia!
AbstrachujeTV: Co robimy, żeby się nie uczyć? AbstrachujeTV: Co robimy, żeby się nie uczyć?
AbstrachujeTV: Co robimy, żeby się nie uczyć?
2898
Obejrzyj
Temat dobrze znany każdej osobie, która kiedykolwiek próbowała zmusić się do nauki. Kiedy tylko próbujemy zacząć, świat stawia nam całą listę wyzwań, z którymi musimy sobie poradzić. Sprawdźcie i oceńcie sami!
Streszczenia lektur: Ferdydurke Streszczenia lektur: Ferdydurke
Streszczenia lektur: Ferdydurke
2019
Obejrzyj
Ferdydurke to książka Witolda Gombrowicza znajdująca się w kanonie lektur szkoły średniej. Każda osoba, która miała okazję "zmierzyć" się z tą książką odnajdzie duchowy spokój po obejrzeniu tego filmiku. Osoby, które jeszcze...
Streszczenia lektur: Makbet Streszczenia lektur: Makbet
Streszczenia lektur: Makbet
2216
Obejrzyj
Ten Pan przewijał się w kilku filmikach, które mieliście okazję oglądać na naszej stronie. Pierwszy raz umieszczamy natomiast jego autorski filmik, w którym prezentuje on (w bardzo luźny sposób) streszczenia szkolnych lektur....
Streszczenia lektur - Streszczenia lektur - "Krzyżacy"
Streszczenia lektur - "Krzyżacy"
3075
Obejrzyj
Krótkie info od autora: "Powtarzam Gałgany, jak robię streszczenie, to nie oznacza, że nie lubię książki no. Mógłbym zrobić coś takiego nawet z moją ulubioną powieścią, tak więc trochę luzu w dupie."
Środkowe siedzenie - reklama chipsów Doritos Środkowe siedzenie - reklama chipsów Doritos
Środkowe siedzenie - reklama chipsów Doritos
3592
Obejrzyj
Typowa sytuacja w środkach transportu publicznego. Zajęliśmy fajne miejsce, ale najlepiej jakby nie siadał obok nas nikt inny... No chyba, że będzie to jakaś ładna pasażerka. Do siedzenia obok siebie może zniechęcić na wiele...
Streszczenie Streszczenie "Lalki"
Streszczenie "Lalki"
3536
Obejrzyj
Matura jest coraz bliżej i warto sobie przypomnieć pewne informacje. Jeśli jeszcze nie trzęsiecie się ze strachu przed maturą, to na pewno w przyszłości przyda się Wam ta wiedza. Przed Wami streszczenie jednej z najbardziej...
Matura to Bzdura - Literatura Polska Matura to Bzdura - Literatura Polska
Matura to Bzdura - Literatura Polska
2522
Obejrzyj
Każdy z Was kto niedawno zdawał maturę, na pewno będzie znał odpowiedź na większość pytań zadanych przez ekipę Matura to Bzdura. Oczywiście pytani przechodnie nie mają tyle szczęścia. Zobaczcie sami.
Wskaźnik szczęścia u Szwagra Wskaźnik szczęścia u Szwagra
Wskaźnik szczęścia u Szwagra
8039
Obejrzyj
Antek i Szwagier nie próżnują. Tym razem podjęli temat szczęścia. Zobaczcie jak to uczucie opisuje Szwagier i dlaczego chodzi do biblioteki.
Matura 2013 z języka polskiego Matura 2013 z języka polskiego
Matura 2013 z języka polskiego
3585
Obejrzyj
Nadszedł czas matur. Dziś proponujemy filmik tematycznie związany z językiem polskim. Zobaczcie jaka jest wiedza Polaków na temat ich własnego języka.
Zagęszczanie atmosfery w bibliotece Zagęszczanie atmosfery w bibliotece
Zagęszczanie atmosfery w bibliotece
8388
Obejrzyj
Dwóch facetów postanowiło zmienić biblioteczna atmosferę na nieco mniej przyjemną dla ucha i nosa. Trzeba przyznać, że swój śmierdzący plan wykonali w 100%.
Nietrafiony prezent Nietrafiony prezent
Nietrafiony prezent
6589
Obejrzyj
Jeżeli kupiliście prezent bardzo podobny do tego w filmiku to macie jeszcze parę godziny na jego wymianę. Swoja droga obdarowany prezentami malec nie potrafi docenić starań rodziców.