Tag historia - śmieszne filmiki

Krótka historia dla dojrzałych inaczej Krótka historia dla dojrzałych inaczej
Krótka historia dla dojrzałych inaczej
2561
Obejrzyj
Wielu z Was w tym roku pisało maturę i na pewno zastanawiacie się co dalej ze sobą zrobić. Wybór na pewno nie jest prosty, ale jedno jest pewne... Musicie go dokonać. Martin postanowił Wam pokazać, w jaki sposób mu się udało...
Krótka historia bez miłosnych pierdów Krótka historia bez miłosnych pierdów
Krótka historia bez miłosnych pierdów
2545
Obejrzyj
Życie jest bardzo skomplikowane. Jeden wybór może zaważyć na całej naszej przyszłości. No bo co by było, gdybyśmy w pewnym momencie wybrali zupełnie inaczej? To akurat pokaże Wam Martin w swojej krótkiej historii.
Krótka historia światła Krótka historia światła
Krótka historia światła
2714
Obejrzyj
Scifun tym razem przedstawi wam krótką, ale za to niezwykle treściwą historię światła. Dowiecie się jak stworzyć prostą świeczkę, a także do czego mogło być wykorzystywane pierwsze, sztuczne światło. Uważajcie za to na coś, co...
Jak zostać dyktatorem? Jak zostać dyktatorem?
Jak zostać dyktatorem?
2343
Obejrzyj
2 amerykańskich naukowców szczegółowo badało jak powstają i utrzymują się dyktatury. Zobaczcie jak działa mechanizm władzy absolutnej i jakie ma cechy wykazuje.
Kabaret Skeczów Męczących - Król Poniatowski Kabaret Skeczów Męczących - Król Poniatowski
Kabaret Skeczów Męczących - Król Poniatowski
4916
Obejrzyj
Co pomyśleliby o współczesnej Polsce władcy sprzed wieków? Zabawny występ Kabaretu Skeczów Męczących o obecnej sytuacji Polski i niektórych celebrytach.
Operacja Operacja "Ostra Brama" - Polimaty
Operacja "Ostra Brama" - Polimaty
2029
Obejrzyj
Kolejny ciekawy wątek z historii Polski, o którym pewnie nie słyszeliście w szkole. Radosław Kotarski opowie wam o ważnych wydarzeniach w Wilnie z czasów II Wojny Światowej. Warto poznać bliżej zapomnianych bohaterów.
Nasze Ciotki nasi Wujowie - protest grup rekonstrukcyjnych Nasze Ciotki nasi Wujowie - protest grup rekonstrukcyjnych
Nasze Ciotki nasi Wujowie - protest grup rekonstrukcyjnych
2074
Obejrzyj
Grupa pasjonatów postanowiła zaprotestować przeciwko zakłamywaniu historii przez niemieckich producentów i historyków związanych z serialem "Nasze matki, nasi ojcowie". Przedstawiony materiał jest parodią i próbą zwrócenia...
Dlaczego Polska upadła - Polimaty Dlaczego Polska upadła - Polimaty
Dlaczego Polska upadła - Polimaty
3046
Obejrzyj
Historia Polski jest bardzo burzliwa. Polimaty postanowił zaprezentować w ciekawy sposób dlaczego doszło do rozbiorów i co spowodowało upadek Polski. Warto zobaczyć, tym bardziej jeśli nudzą was lekcje historii w szkole.
Historia Powszechna - Matura To Bzdura Historia Powszechna - Matura To Bzdura
Historia Powszechna - Matura To Bzdura
1828
Obejrzyj
Kolejny odcinek wesołej sody ulicznej Matura to Bzdura. Czy wiecie czym było np. liberum veto? Sprawdźcie swoją wiedzę z historii powszechnej.
Husaria - Skrzydła Chwały Husaria - Skrzydła Chwały
Husaria - Skrzydła Chwały
3133
Obejrzyj
Najbardziej znanej jednostki zbrojnej w historii Polski nie trzeba przedstawiać. Zobaczcie najważniejsze fakty z czasów istnienia husarii. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów militariów.
Czym walczyła husaria? Czym walczyła husaria?
Czym walczyła husaria?
3866
Obejrzyj
W dawnych czas Polska była potęgą na arenie międzynarodowej. Trwogę wśród wrogów budzili chociażby Husarzy. Jakie uzbrojenie mieli do dyspozycji? Posłuchajcie i zobaczcie.
Matura 2013 - Historia Matura 2013 - Historia
Matura 2013 - Historia
3115
Obejrzyj
Warto sprawdzić poziom wiedzy Polaków z historii. Kiedy była I wojna światowa? O co chodzi z insurekcją kościuszkowską? Sprawdźcie czy Wy poradzilibyście sobie z takimi pytaniami.
Jaki znak Twój? Orzeł, paw, lew? Polimaty Jaki znak Twój? Orzeł, paw, lew? Polimaty
Jaki znak Twój? Orzeł, paw, lew? Polimaty
3337
Obejrzyj
Kolejny warto obejrzenia odcinek od Polimaty. Tym razem poznasz historię polskich symboli narodowych. Dlaczego polskie godło i flaga wyglądają tak a nie inaczej? To wszystko i wiele więcej zobaczysz na tym filmiku.
Cenzura - Polimaty Cenzura - Polimaty
Cenzura - Polimaty
2737
Obejrzyj
Polimaty tym razem postanowił zaprezentować nam historię cenzury. Od czasów starożytnych, po XX wiek - będziecie mogli zapoznać się z tym o czym w szkole nie uczą.
Skąd pochodzi Twoje imię? - Polimaty Skąd pochodzi Twoje imię? - Polimaty
Skąd pochodzi Twoje imię? - Polimaty
4637
Obejrzyj
Ciekawe nagranie z kanału Polimaty. Radosław Kotarski opowiada o pochodzeniu imion w polskim języku oraz jak zmieniały się one z czasem. Zobacz koniecznie, może i Twoje imię zostało wyjaśnione w filmiku.
Polska kiedyś i dziś Polska kiedyś i dziś
Polska kiedyś i dziś
4035
Obejrzyj
Zastanawialiście się kiedyś jak Polskę widzą obcokrajowcy? Na tym nagraniu Matthew Brown ze stanów Zjednoczonych pokazuje część historii Polski (obóz w Auschwitz) oraz jak wygląda Polska dzisiaj. Warto zobaczyć i ocenić czy...