Tag język - śmieszne filmiki

Matura to bzdura - Język polski Matura to bzdura - Język polski
Matura to bzdura - Język polski
6611
Obejrzyj
Matura tuż, tuż, ale w ostatnich godzinach przed egzaminem dojrzałości warto się nieco odstresować i potwierdzić przed samym sobą, że Twój stan wiedzy wcale nie jest tragiczny... przynajmniej na tle bohaterów tej krótkiej...
Ojczysty – dodaj do ulubionych Ojczysty – dodaj do ulubionych
Ojczysty – dodaj do ulubionych
3709
Obejrzyj
Język ojczysty to coś co warto promować. Ten jednak ewoluuje, zmienia się i jeżeli ktoś chce za nim nadążyć musi poszerzać swoją wiedzę na jego temat. Oto spot reklamujący właśnie taką akcję. Zapraszamy!
Amerykanin mówiący po polsku Amerykanin mówiący po polsku
Amerykanin mówiący po polsku
3569
Obejrzyj
Słuchając obcokrajowców mówiących w ten sposób po polsku, trudno uwierzyć, że są w Polsce rodowici mieszkańcy, mieszkający tutaj 15, 25, 40 lat, a wciąż mówiący gorzej niż bohater filmiku.
Titanic po hiszpańsku Titanic po hiszpańsku
Titanic po hiszpańsku
3290
Obejrzyj
Scenę "na drzwiach" pamiętają wszystkie osoby, które chociaż raz oglądały Titanica. Znany autor vines wpadł na pomysł stworzenia parodii tej sceny w hiszpańskojęzycznym, a konkretnie meksykańskim klimacie.
Netflix w Polsce Netflix w Polsce
Netflix w Polsce
26
1
2462
Obejrzyj
Internet nie pozostawia suchej nitki na stacji Netflix po ich premierze w Polsce. Trudno znaleźć jakieś zalety oferowanego przez nich pakietu, który z resztą w znacznej większości nie jest nawet dostępny w języku polskim.
Rozmowy cenzurowane Rozmowy cenzurowane
Rozmowy cenzurowane
4145
Obejrzyj
Cenzura w wypowiedzi, wstawiona nawet przy zwykłym słowie, często zmienia kontekst, w jakim taką wypowiedź możemy odebrać. Na celownik zostali wzięci polscy celebryci i aktorzy. Co z tego wyszło? Przekonajcie się sami!
Niezwykły kot, który zna cztery języki Niezwykły kot, który zna cztery języki
Niezwykły kot, który zna cztery języki
4166
Obejrzyj
Zmartwieniem wielu właścicieli kotów jest to czy zwierzak przyjdzie na "kici, kici" czy raczej pozostawi takie zawołanie bez reakcji. Kot z tego filmiku nauczył się rozróżniać dużo trudniejszych zwrotów i to w czterech językach!
Gdyby dorośli mówili jak dzieci Gdyby dorośli mówili jak dzieci
Gdyby dorośli mówili jak dzieci
3674
Obejrzyj
Wyobraźcie sobie sytuację, w której dorośli zaczynają porozumiewać się w sposób przypisywany tylko dziecięcym rozmową. Jak wyglądałyby wtedy rozmowy dojrzałych ludzi? Abstrachuje nadciągają z odpowiedzią!
Kung Fury z polskim lektorem Kung Fury z polskim lektorem
Kung Fury z polskim lektorem
2483
Obejrzyj
Powyższa produkcja pojawiła się już na naszej stronie, ale dodanie do niej najbardziej rozpoznawalnego, polskiego lektora zmienia zupełnie wszystko. Przed wami Kung Fury po polsku. Czytał Tomak Knapik.
Niekryty Krytyk: język reklam Niekryty Krytyk: język reklam
Niekryty Krytyk: język reklam
2321
Obejrzyj
Na ile dosłownie traktujecie hasła, którymi zalewają nas na co dzień reklamy? Niekryty Krytyk przeprawił się przez ich najbardziej dosłowne znaczenie, odsłaniając jednocześnie absurdy wynikające z "języka reklam".
Matura 2015 Język Polski - szybka powtórka Matura 2015 Język Polski - szybka powtórka
Matura 2015 Język Polski - szybka powtórka
2440
Obejrzyj
Dziś matura z języka polskiego, więc zapraszamy do szybkiej powtórki, w której pomogą Wam przypadkowi przechodnie. Na pewno znacie odpowiedź na takie proste pytanie jak: za jakie dzieło Wałęsa otrzymał literacką nagrodę Nobla?
Amerykanie próbują wymówić nazwy polskich miast Amerykanie próbują wymówić nazwy polskich miast
Amerykanie próbują wymówić nazwy polskich miast
34
3
6885
Obejrzyj
Język polski uznawany jest za trudny i skomplikowany. Chociaż gramatyka, w porównaniu choćby z językiem angielskim, jest dość prymitywna, to wymowa większości słów sprawia obcokrajowcom sporo trudności. Jak Amerykanom poszło z...
Spot kampanii społeczno-edukacyjnej Ojczysty - dodaj do ulubionych Spot kampanii społeczno-edukacyjnej Ojczysty - dodaj do ulubionych
Spot kampanii społeczno-edukacyjnej Ojczysty - dodaj do ulubionych
2810
Obejrzyj
Nie każdy raper jest jak Popek czy inny KaeN i nieraz pomaga w jakiejś kampanii społecznej. Tym razem Eldo nagrał kawałek promujący nasz ojczysty język.
Ukryty polski - Najlepsze fragmenty megamixa część 3 Ukryty polski - Najlepsze fragmenty megamixa część 3
Ukryty polski - Najlepsze fragmenty megamixa część 3
19
1
7541
Obejrzyj
W zagranicznych piosenkach często można usłyszeć polski akcent. A to słowa układają się w jakieś zdanie albo rytm pasuje. Cyber Marian postanowił zebrać najlepsze fragmenty ze swoich polskich megamixów!
Najlepsze fragmenty ukrytego polskiego megamixa część 2 Najlepsze fragmenty ukrytego polskiego megamixa część 2
Najlepsze fragmenty ukrytego polskiego megamixa część 2
16237
Obejrzyj
W zagranicznych piosenkach często można usłyszeć polski akcent. A to słowa układają się w jakieś zdanie albo rytm pasuje. Cyber Marian postanowił zebrać najlepsze fragmenty ze swoich polskich mega mixów!
SWAG, YOLO i język młodzieży SWAG, YOLO i język młodzieży
SWAG, YOLO i język młodzieży
3193
Obejrzyj
W dzisiejszych czasach nasz język zmienia się tak szybko, że aż trudno momentami nadążyć. Na szczęście na ratunek przychodzi grupa Ponki, która pomoże zrozumieć wszelkie dziwne rzeczy w naszym słownictwie.